Sample Sidebar Module

This is a sample module published to the sidebar_top position, using the -sidebar module class suffix. There is also a sidebar_bottom position below the menu.

Sample Sidebar Module

This is a sample module published to the sidebar_bottom position, using the -sidebar module class suffix. There is also a sidebar_top position below the search.
Novinky

Vyhľadávanie

facebook 2

Mobil: +421 (0) 948 526 639
Registrovať

IMG 2468a

Cez víkend sme štartovali na podujatí MORIS CUP Jahodná 2017.

 

Krásne slnečné počasie cez víkend vítalo jazdcov i fanúšikov na deviatom ročníku pretekov automobilov do vrchu Moris Cup Jahodná 2017. Aj tento rok sme štartovali v rámci Slovenského kopcového pohára (SKP) v triede NP3-2000. Po administratívnom a technickom preberaní sme boli pripravený vylepšiť si dosiahnuté výsledky z minulého roku. 


IMG 2482a

Sobotné ráno sa nieslo v duchu tréningových jázd, v ktorých sme dosiahli časy 2:39:200 a 2:29:469. Už tieto časy naznačovali, že očakávané zlepšenie oproti minulému roku je reálne. Hneď poobede boli na programe ostré jazdy. Na štart tej prvej budeme spomínať asi navždy, keď po výdatnom obede sme pokojne kráčali do depa zatiaľ čo ostatní jazdci už sedeli v autách a boli na ceste smerom k štartu. Len tak tak sme stihli vyraziť z depa na štart pred riaditeľom pretekov. Možno práve aj táto situácia dopomohla k dosiahnutiu zatiaľ najrýchlejšieho času tohto dňa s hodnotou 2:26:171. Druhá ostrá už nebola v takom rytme a dosiahnutý čas bol 2:26:966. Na konci prvého závodneho dňa sme nakoniec obsadili v triede NP3-2000 prvé miesto. V absolútnom hodnotení SKP sme skončili na druhom mieste.

V nedeľu ráno bola na programe iba jedna tréningová jazda a po nej dve ostré. V prvej tréningovej jazde sme dosiahli čas 2:36:438. Počas presunu z cieľa do depa sa nám zasekla rýchlosť v prevodovke. Po prehodnotení situácie sme z nedeľnajšieho závodu nakoniec odstúpili, nakoľko sa jedná o drahú športovú prevodovku a nechceli sme riskovať veľké finančné škody spôsobené totálnym poškodením prevodovky.  
"Auto fungovalo neskutočne dobre oproti minulému roku. Cez zimu som pracoval hlavne na podvozku a riadení a vzhľadom na to, že, je to rovnaký motor ako minulý rok, sa podarilo zlepšiť čas o 3 sekundy. Nebyť zaseknutej rýchlosti pri dojazde do depa po nedeľnej tréningovej jazde, čo mi znemožnilo štart do ostrých jázd, by som určite ešte zrýchlil. Je to úplne iné auto ako minulý rok. Dúfam, že prevodovka sa podarí opraviť v čo najkratší čas. Už sa teším na ďalší závod." zhrnul Karol Tánczos.IMG 2831a

 

Dosiahnuté výsledky nájdete tu


Veľké poďakovanie patrí sponzorom, bez ktorých by sme sa nemohli zúčastniť podujatia MORIS CUP JAHODNÁ 2017.


szekop

sedlacko o

logo ktcar

Autor: Miroslav Strelec

logo