Sample Sidebar Module

This is a sample module published to the sidebar_top position, using the -sidebar module class suffix. There is also a sidebar_bottom position below the menu.

Sample Sidebar Module

This is a sample module published to the sidebar_bottom position, using the -sidebar module class suffix. There is also a sidebar_top position below the search.
Novinky

Vyhľadávanie

facebook 2

Mobil: +421 (0) 948 526 639
Registrovať

 MG 3273clanok

S novými tvárami sme bodovali, no nevyhol sa nám ani problém z Jahodnej.

Posledný júlový víkend sme absolvovali automobilové preteky do vrchu na Jankovom Vŕšku. Slnečné počasie pritiahlo na trať veľa fanúšikov a divákov, čim bolo toto podujatie atraktívnejšie.
Súčasťou pretekov na Jankovom vŕšku nebol len Slovenský, ale aj Poľský kopcový šampionát. Na trati sa objavila takmer stovka pretekárov z viacerých európskych krajín. Medzi nimi nechýbali ani naše dve nové tváre v tíme Vlastimil Sedláček a Alexander Vereš.
KATAN Racing mal zastúpenie v Slovenskom kopcovom pohári, kde v triede NP2 štartoval Vastimil Sedláček s Honda Civic 1,6 a v triede NP3 Karol Tánczos s Fiat Punto 1,8 HGT. V Majstrovstvách Slovenskej republiky a Majstrovstvách Poľska zastupoval náš tím Alexander Vereš s Renault Clio 2,0 RS.

Začiatok víkendu bol celkom úspešný, v sobotu získali všetci traja jazdci pódiové umiestnenia. V Slovenskom kopcovom pohári obsadil Karol Tánczos v skupine NP3 prvé miesto s časmi 2:25,272 a 2:25,400. V skupine NP2 obsadil Vlastimil Sedláček taktiež prvé miesto s časmi 2:20,745 a  2:20,803. V absolútnom poradí obsadili SKP Vlastimil Sedláček a Karol Tánczos prvé a druhé miesto.
Alexander Vereš obsadil v Majstrovstvách Slovenskej republiky v triede A-2000 tretie miesto s časmi 2:14,094 a 2:12,924. V druhej jazde sa mu dokonca podarilo poraziť Vladimíra Podmajerského o 0,075 tisícin sekundy.
V majstrovstvách Poľska si Alexander Vereš odniesol prvé miesto.

 

IMG 3259 clanok

V nedeľu sme očakávali ešte zlepšenie doposiaľ dosiahnutých časov. Karolovi Tánczosovi sa podarilo vylepšiť svoj čas zo soboty na hodnotu 2:21,053, no pri dojazde do cieľa prvej ostrej jazdy sa vyskytla rovnaká technická porucha ako v pretekoch na Jahodnej. Zaseknutá rýchlosť v prevodovke. Po zjazde do depa tím pracoval na odstránení poruchy, no do štartu druhej ostrej jazdy sa to nepodarilo. Karol Tánczos takto prišiel o nedeľné pódiové umiestnene podobne ako v Jahodnej. 
"Víkend prebehol pre tím v skutku dobre, až na moju druhú ostrú jazdu, kde sa opäť zasekla rýchlosť v prevodovke ako v Košiciach. Po dvoch hodinách sa závadu nepodarilo odstrániť, tak som do poslednej ostrej jazdy nemohol nastúpiť, čo bola škoda, keďže auto začalo konečne fungovať. V poslednej jazde som chcel dosiahnuť minimálne minuloročný čas," skonštatoval Karol Tánczos.

 

 MG 3208 clanok

Vlastimil Sedláček v nedeľu zrýchlil a zopakoval tak svoje umiestnenie zo soboty, keď obsadil v skupine NP2 a v absolútnom poradí SKP opäť prvé miesto s časmi 2:16,324 a 2:18,139.
V Majstrovstvách Slovenskej republiky Alexander Vereš s časmi 2:13,744 a 2:14,474 obsadil v nedeľu tiež tretie miesto a v majstrovstvách Poľska prvé miesto.
Takto zhodnotil víkend na Jankovom Vŕšku Alexander Vereš: "Víkend na Jankovom Vŕšku hodnotím dosť pozitívne, aj keď sa mi v MSR podarilo vybojovať za oba dva dni dve tretie miesta, ale napriek tomu bol to veľmi tesný súboj, keďže sme sa bili medzi sebou o desatiny sekúnd a podarilo sa mi v sobotu polepšiť svoj osobný rekord trate skoro o 3 sekundy s časom 2:12,924.
V MP sa mi podarilo vybojovať za oba dva dni dve prvé miesta v skupine A/PL-2000. 
S autom všetko fungovalo ako má, až na drobné technické problémy s dobíjaním a trocha opotrebovanými pneumatikami. Už teraz sa teším na ďalší pretek na Ostrej Lúke a dúfam, že nás príde podporiť čo najviac fanúšikov." MG 3388 clanok

Karol Tánczos na záver dodal "Trať na Jankovom Vŕšku je spomedzi všetkých kopcov na Slovensku technicky najnáročnejšia a ukázala nám všetky nedostatky, ktoré musíme do ďalšieho závodu odstrániť. Samozrejme ma tešia dosiahnuté výsledky našich tímových kolegov. V skutku to bol pre tím úspešný víkend."

 

20431235 1387331681320947 5081022613681002993 n

  

 Poďakovanie patrí aj našim sponzorom a parnerom, bez ktorých by štart na tomto podujatí nebol možný.

 sedlacko o

logo

logo szekop

Autor: Miroslav Strelec
 

logo